Rezidencia North Košice

Hypotekárna kalkulačka

%

Rustica Dúbravka

novostavby

V centre bratislavskej mestskej časti Dúbravka, v blízkosti Domu kultúry, medzi ulicami Saratovská a Trhová, je zrealizovaná výstavba moderného polyfunkčného domu RUSTICA tretieho tisícročia. Naším cieľom bolo vytvoriť atraktívne a pohodlné bývanie v novom, modernom štýle za prijateľné ceny.

Dispozičné riešenie prináša kvalitu a variabilnosť vo všetkých typoch bytov. Neoddeliteľnou súčasťou potrieb sa v súčasnosti stáva aj parkovacie miesto pre každého majiteľa bytu. V RUSTICE je pre každého nového vlastníka bytu pripravené garážové státie, ktoré je pridelené ku konkrétnemu bytu, je nadobúdané do vlastníctva a je zahrnuté v cene bytu ( pri bytoch nad 100 m2 sú súčasťou ceny bytu dve garážové státia ).

Budova má 14 nadzemných podlaží a 5 vstupov. Architektonické riešenie horizontálne ustupujúcich podlaží umožnilo vytvorenie priestranných terás patriacich k bytom od 4. do 14. podlažia. V suteréne budovy sú umiestnené garážové státia s garážovou bránou na diaľkové ovládanie kontrolovanou priemyselnými kamerami a s priamym prístupom výťahom až pred dvere do bytu. Na prvom nadzemnom podlaží je umiestnená občianska vybavenosť, domová vybavenosť, komunikačné priestory.

Na ostatných nadzemných podlažiach sa nachádzajú byty od 37m² do 314m². V spoločných priestoroch je inštalácia pohybových senzorov, ktoré zabezpečia komfortné riadenie osvetlenia a v súčinnosti s priemyselnými kamerami aj bezpečnosť objektu. Vstup obyvateľov do bytového domu je zabezpečená vstupnou magnetickou kartou.

V základnom vybavení bytov sú plastové okná, plávajúce podlahy, drevené zárubne, obklady, dlažby, zdravotechnické zariadenia, pákové batérie, kuchynská linka s drezom, sporák so sklokeramickou varnou doskou, interiérové dvere, exteriérové bezpečnostné protipožiarne dvere, videovrátnik, telefónna prípojka i anténne rozvody.

Objekt je vsadený do príjemného prostredia zelene s možnosťou oddychu v novovybudovanej nákupnej zóne. V blízkosti sa nachádzajú Dúbravské lesy, s možnosťou ľahkej turistiky smerom na Devínsku kobylu.

 

Lokalita objektu

 

Polyfunkčný dom RUSTICA je umiestnený centre bratislavskej mestskej časti Dúbravka medzi ulicami Saratovská a Trhová, v tesnej blízkosti kultúrneho domu. Celý objekt je vsadený do príjemného prostredia zelene a oddychovej zóny.

Prístup k Rustice mestskou hromadnou dopravou je umožnený viacerými spojmi. Dopravu zabezpečujú električky 1, 5, 12, a autobusy 83, 34, 22, 35. K výhodám patrí aj dobré komunikačné napojenie na diaľnicu Bratislava - Praha alebo Bratislava – Žilina, ale aj do centra Bratislavy.

 

Bytový komplex vyrastie na ploche 109,55 x 32,9 m. Tvorený bude 2 podzemnými a 14 nadzemnými podlažiami, ktoré budú prepojené 5 jednotlivými vchodovými priestormi s výťahmi.

V dvoch podzemných podlažiach sa budú nachádzať miesta pre parkovanie osobných automobilov. Na 1. NP sa vytvoria priestory pre občiansku vybavenosť. Na ich úrovni sa popri objekte vybudujú chodníky pre chodcov zo zámkovej dlažby. Od 2. NP je navrhnutých 194 bytových jednotiek rôznych veľkostí a tvarov v nasledovnej skladbe:

 

1 - izbové .......... 46 bytov ( 37 – 56 m2 )
2 - izbové .......... 55 bytov ( 53 – 80 m2 )
3 - izbové .......... 60 bytov ( 84 – 170 m2 )
4 - izbové .......... 30 bytov ( 106 – 275 m2 )
5 - izbové .......... 3 byty ( 171 – 314 m2 )

 

Vybrané byty na 4. až 14. podlaží sú vybavené priestrannými terasami, ktorých vytvorenie umožňuje architektonické riešenie horizontálne ustupujúcich najvyšších podlaží.

Po ukončení výstavby polyfunkčného objektu budú urobené sadové úpravy. Okrem stromov, ktoré bude potrebné presadiť kvôli ich ochrane pri výstavbe, budú v okolí objektu vysadené aj nové stromy a kríky na určených plochách. Na úrovni 1. NP v zóne pre chodcov je plánované umiestnenie mobilnej zelene.

Samozrejmosťou budú úpravy pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.

 

Polyfunkčný bytový dom RUSTICA sa zaraďuje svojim vyšším štandardom vybavenia medzi objekty plne uspokojujúce potreby bývania moderného človeka dnešnej doby. Vybavenie domu a jednotlivých bytov je podriadené tomuto zámeru.

Vstup do objektu zabezpečuje videovrátnik ovládaný magnetickými kartami s monitorom v každom byte. V RUSTICE je neoddeliteľnou súčasťou každého bytu aj garážové státie, ktoré je už započítané v cene bytu a majiteľ ho spolu s bytom nadobúda do vlastníctva. Do objektu je preto zabezpečený vjazd automobilom cez diaľkovo ovládanú garážovú bránu. Priamo v podzemných garážach je možné nastúpiť do výťahu a odviezť sa prakticky až pred dvere vlastného bytu. O osvetlenie spoločných priestorov sa pritom starajú pohybové senzory.

K základnej výbave zariadenia bytu patria plávajúce podlahy so zvukovou izoláciou, obklady, dlažby, zariadenie kúpeľne a WC. Viacokruhové kúrenie, prípojka na internet, telefónna prípojka a vyššie spomínaný videovrátnik tiež prispievajú k pohodliu obyvateľov bytu.

[Rustica Dúbravka